Najczęściej zadawane pytania i udzielane odpowiedzi.

[Frequency answer questions.]

Dowiedz się bez konieczności wysyłania do nas zapytania.

Aby zostać studentem Akademii Miniatura, najpierw musisz założyć Panel Studenta. Potem w Panelu dokonać zakupu dostępu do wybranego jednego z 4 Programów Miniatura. Kolejno nauczyciel nawiąże z Tobą kontakt i dostaniesz uprawnienia do przeglądania pełnej zawartości strony, oraz umówicie się na webinar.

Możesz też zostać studentem, wybierając w pierwszej kolejności zakup dostępu do Programu Miniatura. Podczas składania zamówienia, zaznacz utwórz konto użytkownika. Zostaniesz od razu połączona do dostępu do treści w Skryptorium.

 

Aby zacząć studia nad rysunkiem, przede wszystkim ważna jest pasja, silna wola i chęci. W drugiej kolejności musisz zadbać o stworzenie sobie warunków w domu do twórczości. Potrzebny jest Tobie pokój, stół lub stolik, oraz sztaluga, najlepiej kreślarska firmy Galfrez model Picasso. Do tego potrzebne są Tobie narzędzia rysunkowe, o których opowiadam we wstępie do naszego Programu.  

Nauka rysunku jest porównywalna do nauki języka. Teoretycznie każdy może posiąść umiejętność władania obcą mową, jednak niektórzy posiadają do tego większe predyspozycje, a niektórzy mniejsze. Najważniejszym jest posiadanie silnej woli i wytrwałości w w celu opanowania psychomotorycznych nawyków oraz rozbudzenia pamięci wzrokowej.  

Najbardziej praktyczną sztalugą do rysunku architektonicznego będzie kreślarska. Jedną z wersji takich sztalug produkuje firma Galfrez z Krakowa i jest dostępna na zamówienie w naszym sklepie plastycznym: aby ją sprawdzić kliknij tutaj

Tak! Jest możliwa a w szczególności dzięki specjalistycznemu programowi opracowanemu przez dr Rafała Podgórskiego, realizowanego przez Akademię Miniatura o nazwie Metafora Rysunku. Dowiedz się więcej …

Tak, jeżeli zakupiłeś towar przez nasz sklep internetowy, istnieje możliwość jego zwrotu, z poniesieniem kosztów po swojej stronie. Masz maksymalnie 2 tygodnie na zwrot nieużywanego towaru. 

To zależy od wielu czynników. W zależności od tego jak intensywnie chcesz ćwiczyć oraz do jakiego chcesz dojść poziomu. Jeżeli chodzi o absolutną podstawę, w której rozwiniesz pierwszy poziom świadomości wzrokowej, który jest opisany w I dziale programu Metafory Rysunku, jeden rok powinien wystarczyć. Jeżeli natomiast interesujesz się specjalistycznymi kursami dedykowanymi konkretnym celom, jak KURSY MINIATURA, to w zależności od ich rodzaju czas jest względny i został opisany bardziej szczegółowo w każdym z nich osobno.