„Malarstwo jest dla mnie trwaniem obrazu” 

Podczas wystawy w Galerii BWA w Pile, miałem okazję poukładać obrazy w trwale współistniejące historie, wyłonione z mojej pamięci. Jest to jedna z kilkunastu wystaw indywidualnych, które miałem przyjemność zorganiozować publiczności licznych miast w Polsce i za granicą

*Więcej na temat moich wystaw przeczytasz klikając --> tutaj <

 

Od ponad 10 lat praktykuję nauczanie młodzieży oraz studentów z zakresu nauki rysunku i malarstwa. Prowadziłem swoje prywatne studio zwane Atelier Miniatura, które przeobraziłem w obecną Akademię.

Rozumiem to jako naturalny proces ewolucji dydaktyki, którą uznaję za słuszną.

Atelier Miniatura było miejscem wielowymiarowym, nieoczywistym a jednocześnie „rozkręconym” do granic możliwości dbania o dobro mojego ucznia.

Równolegle do maratońskiego procesu kształcenia młodzieży, kierowałem Zakładem Projektowania Spekulatywnego w Instytucie Wzornictwa, po czym  Katedrą Sztuk Plastycznych na Wydziale Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Możliwości prowadzenia badań naukowych oraz eksperymentów na polu dydaktyki, nabyły we mnie przekonanie, że warsztat akademicki, rozumiany wedle receptury dawnych mistrzów, jest po dzień dzisiejszy aktualny i nieunikniony do prawidłowego rozwoju sylwetki artystycznej studenta. 

Z wystawy w Galerii Pictura Minoris Gabrieli Piwar pt. „Metafizyczna

Zdjęcie z prowadzonych warsztatów dla młodzieży podczas dni
otwartych na Politechnice Koszalińskiej.

Podczas wieloletniej pracy na uczelni wyższej, obroniłem tytuł doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, z dyscypliny malarstwa sztalugowego.

Za temat pracy naukowej obrałem poszukiwanie tożsamości idei modernizmu, która znamiennie objawiła się w dziejach architektury.

Podczas prasy z uczniem, staram się w nim uruchomić pokłady jego własnej kreacji, które pozwalają mi podążać za jego wizją – koncepcją.

Aby ona mogła zaistnieć, potrzebna jest obupólna wymiana twórczej energii. 

fot. Warsztaty „Wirtualny Wagon” . 2012r.

Zapraszam Ciebie do przeglądu mojej twórczości na stronie www.rafalpodgorski.com. Dowiesz się więcej o moim życiorysie oraz wystawach, które organizowałem przez ostatnie 10 lat. Zapraszam również do odwiedzenia strony mojego studio Atelier Miniatura w Koszalinie:  www.atelierminiatura.pl

Zapraszam do współpracy,
dr Rafał Podgórski